Postitatud

Aasta 2020 lastesõbralik ettevõte Võru Tarbijate Ühistu

Aastast aastasse on meie jaoks üha olulisem töötajate heaolu. Iga aasta vaatame üle oma motivatsioonipaketi ning hoiame end kursis turul toimuvaga. Lisaks pöörame üha enam tähelepanu just lastele, nii ettevõtte siseselt kui ka väliselt, sest nemad on meie tulevik.
Juba traditsiooniks saanud iga-aastane laste jõulupidu on meie jaoks küll harjumuspärane, kuid töötajad ning nende lapsed ootavad üritust alati põnevusega.

Coop Võru laste jõulupidu toimub tavaliselt detsembri esimesel nädalavahetusel, üldiselt kusagil Võru lähedal. Päevakava on tegevusi ja üllatusi täis ning alati on ka Jõuluvana koos kinkidega meieni jõudnud. Paraku eelmisel aasta pidime peo ära jätma, kuid kõik 186 last kingist ilma ei pidanud jääma. 2019. aasta jõulupeol said lapsed lustida Antsla külje all asuvas Liikluslinnas, meeleolu lõid- erinevad meisterdustoad, hobusaanisõit, Jõulumemme jalutuskäik jne.
Traditsiooniks on saanud iga-aastane koolitoetus, mida me juba aastaid maksame septembris kõikidele töötajatele, kellel on koolikohustuslikud lapsed. 
2019. aasta septembris liitusime Sordiseltsiga, mis tähendab, et meie ettevõtte töötajad saavad kord nädalas tasuta kasutada erinevaid sportimis- ja lõõgastusvõimalusi, suureks boonuseks siinkohal on asjaolu, et töötaja saab oma tegevustesse kaasata kõiki oma alla 18. aastased lapsi ja seda loomulikult tasuta. Lähimad ning populaarsemad kohad, mida Coop Võru töötajad kasutavad on: Võru Spordikeskus, Värska Veekeskus, Kubija Spa ning Aura Veekeskus.  
Kontoris me otseselt klientidega kokku ei puutu ja seega on vajadusel  võimalik töötajatel lapsi tööle kaasa võtta. Olulist rolli hakkas see mängima just, siis kui koroona ajal paljud lasteaiad kinni olid. Meil on olemas puhketuba, kus lastel on võimalik endale tegevust leida.

Lisaks ettevõttesisesele lastesõbralikkusele oleme panustanud ka ettevõttest väljaspool erinevad lastega seotuid tegevusi, sealhulgas erinevad spordi ning kultuuriüritused.  Suurim projekt nendest on “Tunnen, tean, oskan”, kus esimest korda lõime kaasa 2019 aasta kevadel toimunud  teabepäeval.  Täpsemalt selle kohta:
Antud projektis lõime esimest korda kaasa eelmise aasta alguses, mil toetasime 2019 kevadel toimunud  teabepäeva “Tunnen, tean, oskan” projekti raames.   Võru Spordihalli õueväljakule olid kohale tulnud erinevad asutused (politsei, päästeamet, kiirabi, G4S jne) kes rääkisid Võrumaa kõikidele koolieelikutele erinevatel ohutusteemadel. Meie olime antud ürituse suurtoetaja: panime igale lapsele kokku nännikoti (torusall, helkur), panustasime üritust toiduainetega ning  lisaks andsime ürituse toimumise jaoks kasutusse telgid, lauad ja toolid.  Selle aasta alguses oli meil kindel plaan taaskord antud projekti toetada, kuid epideemia tõttu jäi ära teabepäev, kuid sellegipoolest said koolieelikud taas Coop Võru logoga kingitusi. Ohutusprojekti eestvedaja piirkonnapolitseinik Elar Sarik on lisaks kevadisele informatiivsele ohutuspäevale korraldanud ka teabetunde, mille raames läheb igasse Võrumaa lasteaeda rääkima üks politseinik, kuidas ohutult liikluses hakkama saada, sealjuures tuues välja olulisi praktilisi nippe ja nõuandeid. Meile antud projekti idee väga meeldis ja seega olime taas huvitatud toetamisest. Arutelu käigus selgus, et kõik Võrumaa lasteaiad tunnevad puudust helkurvestidest, seega  oli otsustatud. Toetasime Võrumaa koolieelikuid  300 helkurvestiga. 
Kõige uuemaks projektiks meie jaoks oli suurperede toetamine jõuluajal. Ehk siis eelmise aasta lõpus, vahetult enne pühi, tegime algust traditsiooniga, kus selgitasime loosi teel välja igast omavalitsusest lastega pere ning viisime neile isiklikult kohale rikkaliku  valiku Võru Maksiköögi tooteid- sülti, pasteeti, liha, piparkooke ja kõike muud head.
Tuleviku suhtes on meil juba üks uus idee, kuid täpsemalt saame sellest rääkida siis, kuid see täielikult valmis on.

Meie jaoks on saadud tunnustus väga oluline ja annab omakorda kinnitust, et teeme õiget asja. Õiget asja, mida pole märgatud vaid ettevõtte siseselt, vaid meie tegevus on silma jäänud ka inimestele väljaspool ettevõtet.  Proovime iga aastaga paremaks saada ning panustada lastega seotud tegevustesse.

Coop Võru